Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Spotkanie z alpinistą Rafałem Małeckim - Moja pasja - GÓRY

W czwartek 17 marca naszym gościem był człowiek o wielkiej pasji, ostrowianin, alpinista – Rafał Małecki, który bierze udział w projekcie zdobycia Śnieżnej Pantery - prestiżowego tytułu nadawanego za zdobycie pięciu siedmiotysięcznych gór byłego ZSRR. Zdobył już cztery szczyty - Szczyt Lenina – 7134 m n.p.m., Szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., Pik Komunizma – 7495 m n.p.m. Pan Rafał pokazując nam slajdy zabrał nas na cztery ekscytujące wyprawy pełne niebezpieczeństw, ciekawych zdarzeń, w czasie których niekiedy odnosił porażki.

 

Jednak dążąc do wyznaczonego sobie celu, mimo wielu przeciwności związanych z pogodą czy z chorobą wysokościową zdobywał jedne z najwyższych szczytów świata.Aby dobrze przygotować się do wspinaczki czyli być m.in. w bardzo dobrej kondycji fizycznej nasz gość przez cały rok uprawia różne dyscypliny sportu takie jak: bieganie, pływanie, jazdę na rowerze szosowym, jazdę na łyżwach, nartach biegowych, zjazdowych, skiturowych, snowboardzie, grę w hokeja, tenisa stołowego, badmintona, jeździ na rolkach, uprawia sporty drużynowe.

 

Marzeniem i celem Rafała Małeckiego jest zdobycie szczytu - Pik Pabiedy - 7439 m n.p.m. w górach Tien Szan, zaplanowany na 2016 r., który kończyłby jego plan dotyczący zdobycia Śnieżnej Pantery. Oprócz tego myśli o zorganizowaniu i przeprowadzeniu wyprawy wysokogórskiej pod swoim kierownictwem, a także chciałby dokonać letniego wejścia na K2.Nasz gość zachęcał młodzież do uprawiania sportu czy posiadania jakiejś pasji. Nie musimy być mistrzami świata w tym co robimy, ale mieć z tego satysfakcję, radość czy sposób na życie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich, a zorganizowane było w ramach projektu „WF z klasą ”, którego koordynatorką jest pani Elżbieta Frąszczak.

Data dodania: 2017-10-01 21:50:28
Data edycji: 2017-10-01 21:51:21
Ilość wyświetleń: 364

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook