Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Sport receptą na sukces - spotkanie z trenerem taekwondo

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „WF z Klasą”, w którym uczestniczy nasza szkoła, 11 stycznia naszym gościem był trener koreańskiej sztuki walki - taekwondo Mariusz Dumitrescu (V DAN). Pan Mariusz opowiedział nam swoją życiową drogę do sukcesu sportowego. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Ostrowie Wielkopolskim, Miliczu i Twardogórze. Szkoli przyszłych mistrzów taekwondo. Jego podopieczni osiągają wiele znaczących sukcesów w rejonie, województwie a także na zawodach ogólnopolskich.

 

Gość opowiedział także o swojej dodatkowej pasji jaką jest kolarstwo. Trener opowiadając o swojej przygodzie ze sportem przekowywał młodzież, że mistrzem może zostać każdy z nas, trzeba tylko odkryć swoje zainteresowania, predyspozycje i je rozwijać. Należy to zrobić właśnie w młodym wieku, kiedy pozwala na to czas. Na przykładzie swoich doświadczeń życiowych wzmacniał uczniów w przekonaniu, że warto wierzyć we własne możliwości, próbować nowych rzeczy, nie bać się porażki i podejmować nowe wyzwania.

 

Na efekty swojej pasji musiał pracować długi czas, ale dzięki swojej wytrwałości i cierpliwości doszedł do wymarzonego celu. Na zakończenie spotkania trener wraz z towarzyszącymi mu Patrykiem i Tomkiem zaprezentował przybyłym na spotkanie klasom 1a, 1b, 2d, 2e kilka elementów samoobrony, a także zaprosił słuchaczy do wspólnego małego treningu.

 

Wkrótce w naszej szkole pojawią się kolejni zaproszeni goście. Koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Frąszczak.

Data dodania: 2017-10-01 21:50:01
Data edycji: 2017-10-01 21:56:51
Ilość wyświetleń: 400

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook