Sport receptą na sukces - spotkanie z trenerem taekwondo

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „WF z Klasą”, w którym uczestniczy nasza szkoła, 11 stycznia naszym gościem był trener koreańskiej sztuki walki - taekwondo Mariusz Dumitrescu (V DAN). Pan Mariusz opowiedział nam swoją życiową drogę do sukcesu sportowego. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Ostrowie Wielkopolskim, Miliczu i Twardogórze. Szkoli przyszłych mistrzów taekwondo. Jego podopieczni osiągają wiele znaczących sukcesów w rejonie, województwie a także na zawodach ogólnopolskich.

Gość opowiedział także o swojej dodatkowej pasji jaką jest kolarstwo. Trener opowiadając o swojej przygodzie ze sportem przekowywał młodzież, że mistrzem może zostać każdy z nas, trzeba tylko odkryć swoje zainteresowania, predyspozycje i je rozwijać. Należy to zrobić właśnie w młodym wieku, kiedy pozwala na to czas. Na przykładzie swoich doświadczeń życiowych wzmacniał uczniów w przekonaniu, że warto wierzyć we własne możliwości, próbować nowych rzeczy, nie bać się porażki i podejmować nowe wyzwania.

Na efekty swojej pasji musiał pracować długi czas, ale dzięki swojej wytrwałości i cierpliwości doszedł do wymarzonego celu. Na zakończenie spotkania trener wraz z towarzyszącymi mu Patrykiem i Tomkiem zaprezentował przybyłym na spotkanie klasom 1a, 1b, 2d, 2e kilka elementów samoobrony, a także zaprosił słuchaczy do wspólnego małego treningu.

Wkrótce w naszej szkole pojawią się kolejni zaproszeni goście. Koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Frąszczak.