Reymontowska Akademia Umysłu

Reymontowska Akademia Umysłu 27.11.2018r.

Do Reymontowskiej Akademii Umysłu przybyło około 150 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z powiatu ostrowskiego.

Ich celem było wzięcie udziału w kilku konkursach tematycznych, które odbyły się 27 listopada 2018r. w murach II LO im. Władysława Reymonta. Młodzież w międzyczasie zapoznała się ze szkołą, uczniowie z konkursu Zjednoczone Siły Natury uczestniczyli w warsztatach biologicznych z wykorzystaniem mikroskopów prowadzonych przez panią Katarzynę Lisiak, pozostali w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa przeprowadzonych przez pracowników firmy NUTRICIA połączonych z degustacją produktów Danone. Następnie uczestnicy konkursu brali udział w gali podsumowującej ich zmagania. Swą obecnością zaszczycili tę uroczystość byli dyrektorzy szkoły Łucja Huzarewicz i Andrzej Kornaszewski obecnie radny gminy Miasto Ostrów Wlkp. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców wręczał dyrektor szkoły Aleksander Ziobro z przewodniczącymi komisji konkursowych. W Konkursie Zjednoczone Siły Natury zwyciężył Franciszek Telega ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wlkp., w Konkursie Literackim  Aleksandra Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. W Konkursie Językowym Vademecum najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp., w kategorii języka angielskiego Marcelina Głowacka, w kategorii języka francuskiego Julianna Maciej, natomiast w kategorii języka niemieckiego Weronika Drząkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wlkp. W konkursie „Matematyczne rozgrywki” zwyciężył Jakub Zębski ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp. W konkursie historycznym „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i udział ostrowian w czynie niepodległościowym” najlepszy był Oskar Kokot ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wlkp. W konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, w kategorii szkół podstawowych wygrała Oliwia Piesiak ze Szkoły Podstawowej w Odolanowie. Główne i specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkursów oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników wraz z opiekunami były możliwe dzięki wsparciu sponsorów: NUTRICIA, WOSEBA, CONTRAST, JETA, Info- GLOBAL, EL-KAN Hurtownia elektryczna, Powiat Ostrowski, Gmina Miasto Ostrów Wlkp. Przedsięwzięcie było bardzo udane, perfekcyjnie przeprowadzone i odbiło się bardzo pozytywnym echem w środowisku.