Reymontowska Akademia Umysłu

Do Reymontowskiej Akademii Umysłu przybyło kilkudziesięciu uczniów z gimnazjów z Powiatu Ostrowskiego.

Ich celem było wzięcie udziału w kilku konkursach tematycznych, które odbyły się w dniu 7 marca 2017r. w murach II LO im. Władysława Reymonta. Młodzież w międzyczasie zapoznała się ze szkołą, a następnie wzięła udział w gali podsumowującej ich zmagania. Swą obecnością zaszczyciła tę uroczystość naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, Jolanta Maćkowiak. W Konkursie Zjednoczone Siły Natury zwyciężyła Kamila Kocemba z Gimnazjum w Kowalewie, w IV Konkursie Literackim Grand Prix otrzymała Agata Florczak z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. W Konkursie Językowym Vademecum najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim, w kategorii języka angielskiego Julia Kubica, w kategorii języka niemieckiego Konrad Wasiak, a języka francuskiego Zofia Kierys. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II LO Donata Konieczna wręczyła wyróżnienie dla Agnieszki Miętkiewicz z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim za udział w Konkursie Fotograficznym „II LO w obiektywie”.

Stowarzyszenie Reymontowskie sfinansowało główne i specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkursów oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników wraz z opiekunami.