Questujemy po Warszawie

Już niedługo długi majowy weekend. Może ktoś wybiera się wtedy do stolicy?

W takim przypadku zachęcamy do poznania centrum miasta trasą questu, stworzonego przez uczniów naszego liceum. Quest prowadzi śladami Józefa Piłsudskiego do miejsc, które są związane zarówno z karierą wojskową Marszałka jak i z jego życiem prywatnym.

Quest to rodzaj gry terenowej - nieoznakowany szlak, którym można wędrować, rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Na końcu przejścia trasy na zdobywcę czeka skarb - pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całego questu. Quest został stworzony przez uczniów naszego Liceum oraz uczestników zajęć języka polskiego prowadzonych przez Związek Kulturalno-Oświatowy Polaków w Gruzji "Polonia" dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu "Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce".