-Przez wspólną historię ku przyszłości-

W piątek 22 lutego 2019 r. grupa naszych uczniów udała się do Oświęcimia, by wziąć udział w projekcie „Przez wspólną historię ku przyszłości”. Wizyta rozpoczęła się od Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach na wystawie „Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia”. Następnym elementem programu była wizyta w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Zwiedzanie byłego KL Auschwitz (w czasie którego akcentowane były przykłady wzajemnej pomocy więźniów żydów i chrześcijan) dało obraz tego, co działo się w czasie Zagłady, zaś kończąca pobyt wizyta w Sali Refleksji bloku 27 umożliwiła odniesienie Zagłady i Auschwitz do teraźniejszości - dzięki narzędziom multimedialnym uczestnicy projektu zastanawiali się nad najważniejszymi pytaniami, które stawiane są dziś na temat historii Auschwitz i Holokaustu.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele historii i WOS Karol Marszał i Donata Konieczna.

Data dodania: 2019-02-27 22:03:32
Data edycji: 2019-02-27 22:15:05