Projekt - Raz, dwa, trzy czytasz Ty

"Raz, dwa, trzy czytasz Ty” to nazwa zespołu projektowego „Zwolnionych z teorii”, w skład którego wchodziły Angelika Klimek, Martyna Salamon, Irena Komorowska i Daria Voronina z kl. I b. Celem projektu było uświadomienie odbiorcom, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat. Działania rozpoczęły się od założenia strony na Facebook'u oraz Instagramie. Następnie dziewczyny udały się do przedszkola "Smerfiki" w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odbyło się spotkanie z grupą ok. 20 dzieci w wieku 3 lat. Członkinie zespołu poświęciły najmłodszym ok. 2 godziny czytając, rozmawiając z nimi, oraz kolorując przygotowane przez nie obrazki. Oprócz tego stworzyły ankietę dla rodziców dzieci w różnym wieku. W ten sposób poznały co sądzą na temat czytania książek od najmłodszych lat i jego wpływu na dalszy rozwój.