II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Projekt - Poznając świat

Zainteresowanie dzieci otaczającym ich światem a zwłaszcza kulturą innych państw było celem grupy projektowej „Poznając świat”, działającej w ramach „Zwolnionych z teorii”, w skład której wchodzili uczniowie kl. I a: Emilia Pomarańska, Kinga Koryciak, Klaudia Szyszka, Ola Dróżdż i Maciej Piskorski. Głównym działaniem były zajęcia w Przedszkolu w Wysocku Wielkim - odbiorcami były trzy grupy wiekowe - 4, 5 i 6-latki. Zajęcia odbyły się w poszczególnych grupach z różnymi zadaniami oraz materiałami edukacyjnymi. Temat był wspólny i skupiał się na Francji, ponieważ jest to kraj znany i stosunkowo bliski. Głównym efektem pracy był uśmiech na twarzach dzieci. Kolejnym celem, który został zrealizowany, było zaszczepienie ciekawości w dzieciach, oraz chęci pozyskiwania wiedzy. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, zgłaszały się i chętnie brały udział w zajęciach. Wyszły z nich z głową pełną ciekawostek, które na pewno zostaną na długo w ich pamięci.