Projekt - Jeden dzień więcej dla życia ziemi - środowisko ponad wszystko

"Jeden dzień więcej dla życia ziemi - środowisko ponad wszystko" to nazwa grupy projektowej w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" w skład której wchodziły Malwina Kwiatkowska, Maja Szyszka, Martyna Juzyk i Ola Grzelaczyk. Celem działań było uświadomienie ludziom, zwłaszcza mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, o stanie środowiska w naszym mieście, kształtowanie wiedzy u najmłodszych ostrowian poprzez przeprowadzanie ciekawych zajęć, z których można było wiele się nauczyć a także pokazanie ludziom, jak niewiele trzeba żeby poprawić stan otaczającego nas środowiska. Głównymi działaniami zespołu były wyjścia do Przedszkola nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie spotkania miały dwie grupy przedszkolaków oraz do Przedszkola nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie również spotkanie mały dwie grupy przedszkolaków. Kolejnym działaniem zespołu projektowego było roznoszenie ulotek projektowych, które miało miejsce na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Następnym działaniem było przeprowadzenie sondy ulicznej, gdzie uczestnicy rozmów otrzymywali ekologiczne torby. Przygotowywane również były plakaty projektowe o tematyce rozkładu odpadów.