Powiatowy Konkurs Szkolnych Gazet

W poniedziałek 11 czerwca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Szkolnych Gazet. Konkurs adresowany był do redakcji gazet działających w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego i biorących udział w Warsztatach Dziennikarskich pod Patronatem Starosty Ostrowskiego, które odbyły się 5 marca 2018. Owocem tego spotkania są gazety „Jednodniówki”, prezentujące efekty pracy z dr. Rafałem Dymczykiem oraz z redaktor Barbarą Źródlewską, gośćmi tegorocznych warsztatów.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr Katarzyny Frąckowiak podczas oceniania „Jednodniówek” brała pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, oryginalne uczniowskie teksty, grafikę, skład, łamanie oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Redakcja „Bez cenzury” po wielu sukcesach z poprzednich latach, w tym roku zajęła III miejsce, dokumentując swój wysoki poziom i świetną formę.