II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Porozumienie z UAM podpisane

W dniu 10.04.2018 r. po raz kolejny podpisane zostało porozumienie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu, w sprawie objęcia przez uczelnię patronatu w szkole. Pod umową o objęcie klasy humanistycznej opieką merytoryczną podpis złożyli dziekan wydziału prof. Piotr Łuszczykiewicz oraz dyrektor II LO Aleksander Ziobro. W ramach umowy, klasy patronackie będą poszerzać swoją wiedzę w obszarze nauk humanistycznych pod okiem kadry naukowo - dydaktycznej i studentów uczelni. Uczniowie nasi, wzorem lat poprzednich, uczestnicząc w wykładach, seminariach i wykładach dowiedzą się jak zrobić doskonałe zdjęcie, jak zaprezentować siebie, a także poznają tajniki działania reklamy. Inne, równie ciekawe zajęcia będą ściśle związane z literaturą i dziennikarstwem.