Pomocna Tytka

Pomocna Tytka” w ramach „Zwolnionych z teorii” to projekt uczniów kl. I c: Michała Sobieraja, Alberta Urbaniaka, Stanisława Bielskiego i Michała Chudego. Grupa zachęciła do udziału w projekcie rodziców a także sponsorów, którzy pomogli w zdobyciu środków finansowych (sponsorem była firma „Abmar”). Ponadto pozyskiwali środki od ludzi dobrej woli, w postaci produktów spożywczych i chemicznych, mogących pomóc ludziom potrzebującym (o wartości ponad 2000 zł.). Do współpracy zaprosili także Publiczne Przedszkole nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim, w którym odbyła się zbiórka produktów wśród rodziców dzieci. Wszystkie zebrane środki przekazane zostały „Caritas”. Swoją działalnością udowodnili, że młodzi ludzie potrafią pracować w zespole, co przynosi korzyści dla społeczeństwa, jak przewidziano w projekcie „Zwolnieni z teorii”. Działalność zamierzają kontynuować przy innych okolicznościach, tj. Świętach Bożego Narodzenia i Wielkanocy.