Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Polacy i Rosjanie - przyjaciele czy wrogowie?

Jak wielka jest siła stereotypów? Jak duży mają one wpływ na życie ludzi i postrzeganie świata przez nich? Stereotypy określają świat, prezentując jego ograniczoną wizję, często opartą na niewiedzy, niesłusznych opiniach. Czy jednak na pewno nie ma w nich ani ziarna prawdy? Tak czy inaczej raz przyjęty pogląd, nasze przekonania niezwykle trudno jest wykorzenić. Właśnie na temat stereotypów dotyczących polsko-rosyjskich relacji można przeczytać w "Głosie Rosji". Poniżej początek artykułu i link do niego.

 

„Przeprowadzona przez rosyjski WCIOM i polski CBOS sonda wśród Polaków i Rosjan na temat wzajemnych stosunków to interesująca próba rozważenia odwiecznych polsko-rosyjskich kwestii. Dotyczą one przede wszystkim absolutnie jednakowo brzmiącego po obu stronach granicy pytania – „Dlaczego oni nas nie lubią?”

 

Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2013_03_08/Rosjanie-i-Polacy-o-sobie-niewiedza-przeciwko-negatywnej-wiedzy/

 

A jeśli ktoś zastanawia się ile Polacy wiedzą na temat Rosji i Rosjan to zapraszam do obejrzenia filmiku. Czy aby na pewno tak dobrze znamy naszego sąsiada?

 

 

Nieoficjalne formy kultu religijnego w Rosji

Czy mówią Wam coś nazwy skopcy, chłyści czy postaci, takie jak Sun-Myung Mun, Wissarion, Jan Kronsztadzki, Konstantin Rudniew? Jeśli nie, to całkiem dobrze. Jak twierdzi wielu badaczy, historyków, komunizm spowodował duchowe spustoszenia. Tęsknotę ludzi za duchowością zaczęli wykorzystywać przywódcy sekt. Ich ogromny rozwój stanowi duże zagrożenie dla rosyjskiego społeczeństwa. Z tego też powodu sporo się na ten temat w Rosji pisze. Uczula się, szczególnie młodych ludzi, by ostrożnie podchodzili do wszelkich dziwnych poglądów, nie zrywali kontaktów z bliskimi i nie przekazywali oszczędności na rzecz rzekomych „Jezusów”. O funkcjonujących współcześnie w Federacji Rosyjskiej nieoficjalnych formach kultu religijnego oraz o zgubnych skutkach oddania swojego życia w ręce niepowołanych ludzi można poczytać po polsku, w artykule Grzegorza Górskiego „Nowe kulty i sekty w świecie postsowieckim” http://www.teologiapolityczna.pl/assets/numery_tp/tp2/004-nowe_kulty-G.Gorny.pdf oraz po rosyjsku: http://www.pravda.ru/society/how/defendrights/23-05-2016/1301652-sekta-0/ .

 

O słodyczach i rosyjskiej artystycznej duszy

Про сладкое говорить можно много, а еще больше времени можем посвящить наслаждаясь конфетками, кусочком шоколада или аппетитного пирога. Но, писать о сладком не буду. Хочу Вам только что-то показать. Кроме типично русских сладостей, таких как: тульский пряник, пастила, ватрушка и другие, чрезвычайно популярным в России является шоколад «Алёнка». Оказывается, что он не только влияет на хорошее настроение, но побуждает к творческому развитию населения. Вот, как русские изменили бы упаковку шоколада J

Data dodania: 2017-10-01 21:53:37
Data edycji: 2017-10-01 21:54:33
Ilość wyświetleń: 300

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook