Poetycki laur dla Agnieszki Matjasik !

Piętnasta edycja powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny, organizowana przez ostrowską Bibliotekę Publiczną, została rozstrzygnięta. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia odbyło się 28 lutego w czytelni Biblioteki Głównej. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 60 utworów poetyckich od autorów z powiatu ostrowskiego. Oceniało je jury w składzie: Maria Libera - przewodnicząca, Aneta Kołodziejczyk-Trawińska i Lidia Tomala - członkinie. Po ocenie wszystkich nadesłanych wierszy przyznano nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna /obecnie już szkoły podstawowe, ale z oddziałami gimnazjalnymi oraz klasa VII szkół podstawowych/, młodzież ponadgimnazjalna oraz dorośli. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych główną nagrodę otrzymała nasza uczennica Agnieszka Matjasik, podopieczna pani prof. Marzenny Podskarbi. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk dyrektora biblioteki Włodzimierza Grabowskiego. W trakcie rozstrzygnięcia konkursu wiersze laureatów zostały omówione przez jury konkursowe, a także zaprezentowane przez artystów Pracowni Teatralnej Ostrowskiego Centrum Kultury „Nasz Teatr”.