II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Pierwszy etap wymiany polsko-gruzińskiej zakończony

"RezeGRAJMY to RAZEM" to tytuł projektu, który nasza szkoła realizuje w bieżącym roku szkolnym we współpracy ze Związkiem Kulturalno - Oświatowym Polaków w Gruzji "Polonia". Pierwsza część działań odbyła się w Warszawie w dn. 5 -11 listopada 2017 r. Po 13 młodych ludzi z naszej szkoły i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się, aby poznać miejsca związane z Józefem Piłsudskim. Uczestnicy projektu zobaczyli m.in. Belweder, stadion Legii, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, "Dom bez kantów". Wynikiem ich pracy jest  quest - nieoznakowana, wierszowana ścieżka krajoznawcza, prowadząca śladami Piłsudskiego w Warszawie. Z wydrukowaną, a także upowszechnioną w formie elektronicznej, ulotką questową będzie się można wkrótce zapoznać. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.

Wkrótce więcej o projekcie w zakładce: wymiana polsko - gruzińska.