Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ostrowski Reymont wśród najlepszych w Polsce

Ostrowski Reymont wśród najlepszych w Polsce

9. miejsce w tegorocznym rankingu „Zwolnionych z Teorii” dla II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. W rankingu sklasyfikowano 289 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny. Ranking zamiast wyników matur analizuje aktywność społeczną i przedsiębiorcze podejście uczniów. Tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, której celem jest, aby każdy młody człowiek w Polsce mógł zrealizować własną akcję społeczną.

Ranking prezentuje szkoły, które robią rzeczy ponadobowiązkowe, bacznie obserwują dokąd zmierza świat i właśnie w tym kierunku podążają ze swoimi uczniami. Wskazuje szkoły, w których nie tylko nauka jest ważna, ale i to, by uczniowie byli otwarci, przedsiębiorczy czy zaangażowani w życie społeczne. A przecież to właśnie te cechy i konkretne umiejętności będą w dorosłym życiu potrzebne bardziej, niż treści podstawy programowej poszczególnych przedmiotów.

Uczniowie ostrowskiego „Reymonta” zrealizowali w ostatnich miesiącach ponad 30 projektów społecznych, wśród których znalazły się m.in. zbiórka zabawek dla oddziału pediatrycznego ostrowskiego szpitala, malowanie jednej z sal w szpitalu, pomoc dla schroniska dla samotnych matek, konferencje na temat mitów naukowych i medycznych, pomoc seniorom i chorym podczas epidemii koronawirusa, zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt, nauka języka angielskiego prowadzona wśród dzieci w przedszkolach, nauka języka migowego dla dzieci szkół podstawowych, spotkania z osobami niepełnosprawnymi, zajęcia dla dzieci w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej, zajęcia na temat segregacji śmieci, promocja ekologii, pomoc siostrom z Broniszewic. Opiekunem uczniów realizujących projekty był nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Karol Marszał.

Data dodania: 2020-06-08 10:48:59
Data edycji: 2020-06-08 11:14:34
Ilość wyświetleń: 162

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook