Ostrowski Reymont wśród najlepszych w Polsce

9. miejsce w tegorocznym rankingu „Zwolnionych z Teorii” dla II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. W rankingu sklasyfikowano 289 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny. Ranking zamiast wyników matur analizuje aktywność społeczną i przedsiębiorcze podejście uczniów. Tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, której celem jest, aby każdy młody człowiek w Polsce mógł zrealizować własną akcję społeczną.

Ranking prezentuje szkoły, które robią rzeczy ponadobowiązkowe, bacznie obserwują dokąd zmierza świat i właśnie w tym kierunku podążają ze swoimi uczniami. Wskazuje szkoły, w których nie tylko nauka jest ważna, ale i to, by uczniowie byli otwarci, przedsiębiorczy czy zaangażowani w życie społeczne. A przecież to właśnie te cechy i konkretne umiejętności będą w dorosłym życiu potrzebne bardziej, niż treści podstawy programowej poszczególnych przedmiotów.

Uczniowie ostrowskiego „Reymonta” zrealizowali w ostatnich miesiącach ponad 30 projektów społecznych, wśród których znalazły się m.in. zbiórka zabawek dla oddziału pediatrycznego ostrowskiego szpitala, malowanie jednej z sal w szpitalu, pomoc dla schroniska dla samotnych matek, konferencje na temat mitów naukowych i medycznych, pomoc seniorom i chorym podczas epidemii koronawirusa, zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt, nauka języka angielskiego prowadzona wśród dzieci w przedszkolach, nauka języka migowego dla dzieci szkół podstawowych, spotkania z osobami niepełnosprawnymi, zajęcia dla dzieci w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej, zajęcia na temat segregacji śmieci, promocja ekologii, pomoc siostrom z Broniszewic. Opiekunem uczniów realizujących projekty był nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Karol Marszał.

Data dodania: 2020-06-08 10:48:59
Data edycji: 2020-06-08 11:14:34