Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją

W tym tygodniu swoje działania kończy projekt społeczny „Ostrów Wielkopolski- miasto ludzi z pasją”, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". W ramach projektu przeprowadzono wywiady z 75 osobami, związanymi z naszym miastem. Wywiady miały na celu ukazanie różnorodnych ścieżek zawodowych oraz szerokiego wachlarza pasji i zainteresowań. Niektóre z nich były zaskakujące i niespotykane na codzień.

Zwieńczeniem wywiadów był happening przeprowadzony w ostrowskim III Liceum Ogólnokształcącym. Fanpage na Facebooku polubiło prawie 600 osób, natomiast film cieszący się największym zasięgiem obejrzało ponad 7 tysięcy osób. Ze względu na liczne prośby widzów utworzono również kanał na YouTube, gdzie oprócz kilku wywiadów zamieszczono krótkie sprawozdania ze spotkań organizowanych w ostrowskich liceach i technikach. Drugi etap projektu podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich to działania poprowadzone na rzecz przedszkoli i szkół podstawowych, które miały na celu zainspirowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta do poszukiwania pasji.

Kolejną częścią były spotkania organizowane w ostrowskich liceach i technikach. Oprócz zapoznania młodzieży z projektem, jego celami i poszczególnymi etapami, towarzyszył nam zawsze gość specjalny. Były to osoby, które wcześniej udzieliły już nam wywiadu i wyraziły zgodę na przeprowadzenie krótkiej prelekcji na temat swojego zawodu i pasji. W III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Technicznych gościł Artur Magaj- zdobywca najwyższego drzemiącego wulkanu na świecie, do II Liceum Ogólnokształcącego zaproszono absolwenta tej szkoły, aktora i reżysera- Szymona Nowaka, w Zespole Szkół Ekonomicznych prelekcje przeprowadził absolwent prawa, Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Jakub Paduch.

Zwieńczeniem wszystkich spotkań było otwarte spotkanie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, które miało miejsce w Czytelni Głównej Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego z profesorem Michałem Jarneckim- historykiem i miłośnikiem podróży. We wszystkich spotkaniach uczestniczyło 750 beneficjentów. -Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety, ze względu na ramy czasowe nie miałyśmy już możliwości przeprowadzenia większej liczby wywiadów, nad czym bardzo ubolewamy, ponieważ jest jeszcze kilkanaście osób, z którymi wywiady możnaby było nagrać i przybliżyć szerszej publiczności. Czujemy niedosyt, ale mamy nadzieję, że ktoś będzie kontynuował nasze dzieło. -Najmilej będę wspominała momenty nieuchwycone przez kamerę. Rozmowy, wskazówki i rady życiowe przekazywane przez autorytety naszego miasta. Chciałbym również z tego miejsca podziękować za każde miłe słowo, które do mnie dotarło i dopingowało do dalszej pracy, a zapewniam, że praca nad projektem była naprawdę tytaniczna. Niemożliwym wręcz było pogodzenie obowiązków szkolnych z licznymi wywiadami i spotkaniami. Jestem jednak niezmierne dumna i szczęśliwa, że projekt dobiega końca z tak pozytywnym odzewem ze strony ostrowian- powiedziała kierownik projektu, Monika Hylinska.

Data dodania: 2019-03-31 00:55:41
Data edycji: 2019-04-03 21:56:12