Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją

Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją

W tym tygodniu swoje działania kończy projekt społeczny „Ostrów Wielkopolski- miasto ludzi z pasją”, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". W ramach projektu przeprowadzono wywiady z 75 osobami, związanymi z naszym miastem. Wywiady miały na celu ukazanie różnorodnych ścieżek zawodowych oraz szerokiego wachlarza pasji i zainteresowań. Niektóre z nich były zaskakujące i niespotykane na codzień.

Zwieńczeniem wywiadów był happening przeprowadzony w ostrowskim III Liceum Ogólnokształcącym. Fanpage na Facebooku polubiło prawie 600 osób, natomiast film cieszący się największym zasięgiem obejrzało ponad 7 tysięcy osób. Ze względu na liczne prośby widzów utworzono również kanał na YouTube, gdzie oprócz kilku wywiadów zamieszczono krótkie sprawozdania ze spotkań organizowanych w ostrowskich liceach i technikach. Drugi etap projektu podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich to działania poprowadzone na rzecz przedszkoli i szkół podstawowych, które miały na celu zainspirowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta do poszukiwania pasji.

Kolejną częścią były spotkania organizowane w ostrowskich liceach i technikach. Oprócz zapoznania młodzieży z projektem, jego celami i poszczególnymi etapami, towarzyszył nam zawsze gość specjalny. Były to osoby, które wcześniej udzieliły już nam wywiadu i wyraziły zgodę na przeprowadzenie krótkiej prelekcji na temat swojego zawodu i pasji. W III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Technicznych gościł Artur Magaj- zdobywca najwyższego drzemiącego wulkanu na świecie, do II Liceum Ogólnokształcącego zaproszono absolwenta tej szkoły, aktora i reżysera- Szymona Nowaka, w Zespole Szkół Ekonomicznych prelekcje przeprowadził absolwent prawa, Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Jakub Paduch.

Zwieńczeniem wszystkich spotkań było otwarte spotkanie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, które miało miejsce w Czytelni Głównej Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego z profesorem Michałem Jarneckim- historykiem i miłośnikiem podróży. We wszystkich spotkaniach uczestniczyło 750 beneficjentów. -Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety, ze względu na ramy czasowe nie miałyśmy już możliwości przeprowadzenia większej liczby wywiadów, nad czym bardzo ubolewamy, ponieważ jest jeszcze kilkanaście osób, z którymi wywiady możnaby było nagrać i przybliżyć szerszej publiczności. Czujemy niedosyt, ale mamy nadzieję, że ktoś będzie kontynuował nasze dzieło. -Najmilej będę wspominała momenty nieuchwycone przez kamerę. Rozmowy, wskazówki i rady życiowe przekazywane przez autorytety naszego miasta. Chciałbym również z tego miejsca podziękować za każde miłe słowo, które do mnie dotarło i dopingowało do dalszej pracy, a zapewniam, że praca nad projektem była naprawdę tytaniczna. Niemożliwym wręcz było pogodzenie obowiązków szkolnych z licznymi wywiadami i spotkaniami. Jestem jednak niezmierne dumna i szczęśliwa, że projekt dobiega końca z tak pozytywnym odzewem ze strony ostrowian- powiedziała kierownik projektu, Monika Hylinska.

Data dodania: 2019-03-31 00:55:41
Data edycji: 2019-04-03 21:56:12
Ilość wyświetleń: 184

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook