Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy.

Milena Bąkowska i Aleksandra Bachorska reprezentowały Wielkopolskę w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym na zamku w Golubiu Dobrzyniu. Każde województwo reprezentowało dwóch uczniów wyłonionych z eliminacji wojewódzkich. Uczestnicy przedstawiali własne 15 minutowe teksty. Milena Bąkowska przedstawiła tekst "Cicha bohaterka" nawiązujący do okresu II wojny światowej. Milena zajęła 9 miejsce w Polsce.Aleksandra Bachorska w prezentowanym tekście ukazała "Urokliwą Dolinę Baryczy".Ola uplasowała się na 12 miejscu.Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom. Różnice w punktacji pierwszych dziesięciu uczestników ogólnopolskiego konkursu to zaledwie 0,7 punktów.Prezentacje uczennic są wymierną promocją naszej szkoły oraz regionu. Serdeczne gratulacje.Uczniów przygotowała pani Danuta Nowak. Już dziewięciokrotnie uczniowie naszej szkoły reprezentowali Wielkopolskę w finałach ogólnopolskich. W roku szkolnym 2016/2017 Janek Sobieraj został Ogólnopolskim Finalistom Konkursu.

Data dodania: 2020-01-19 23:56:37
Data edycji: 2020-01-20 00:01:54