Nasze anglistki w Exeter, Wielka Brytania

Nauczycielki języka angielskiego ostrowskiego Reymonta Kamila Bodył i Katarzyna Kornaszewska-Kłakulak ( 02.06. -09.06.2019) oraz Krystyna Woronin (09.06.-15.06.19) wzięły udział w projekcie dla nauczycieli języka angielskiego w ramach europejskiego programu Erasmus +. Projekt został przygotowany przez Powiat Ostrowski. Przedmiotem szkolenia była innowacyjność w metodyce nauczania języków obcych w szkołach ponadgimnazjalnych . Kurs został przeprowadzony przez trenerów z „Globe English Centre” w Exeter, Wielka Brytania. W ramach kursu uczestnicy zapoznali się z innowacyjnymi metodami i formami nauczania języka angielskiego w zakresie takich obszarów jak: kreatywne wykorzystanie podręczników na zajęciach języka angielskiego; rozgrzewki językowe , innowacyjne metody nauczania gramatyki języka angielskiego, dyktando jako metoda stymulująca rozwój kompetencji językowych, działania mające na celu aktywowanie i motywowanie uczniów, wykorzystanie materiałów wizualnych oraz multimedialnych w kształceniu umiejętności mówienia, kreatywne nauczanie fonetyki, wykorzystanie metody filmu w nauczaniu języka angielskiego, metody oceny i korekty błędów w pracach pisemnych oraz wypowiedziach ustnych uczniów oraz aspekty gramatyczne oraz kulturowe. Kurs został wzbogacony przez wycieczki kulturowe do Torquay , Exmouth oraz Bath. Udział w kursie oraz pobyt w Anglii był niewątpliwie ważnym i cennym doświadczeniem, zarówno w kontekście metodycznym, językowym oraz kulturowym, co w przyszłości będzie mieć pozytywny wpływ na podniesienie jakości nauczania języka angielskiego w naszej szkole.

Data dodania: 2019-07-03 23:42:05
Data edycji: 2019-07-03 23:46:44