Najlepsi w Turbolandeskunde

Zespół z klasy 3b w składzie: Marianna Bąk, Mateusz Nowak oraz Kacper Sointa wygrał szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Turbolandeskunde Deutschland- Wędrówka po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Drużyna uzyskała 80 pkt. na 88 pkt. max. Do rywalizacji w naszej szkole przystąpiło 12 uczniów w 4 zespołach. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z klas: 2b, 3a, 3b. W zestawie konkursowym znalazły się pytania dotyczące historii, geografii, polityki oraz kultury Niemiec. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Kaczmarek- nauczycielka języka niemieckiego. Tegoroczny konkurs objęło honorowym patronatem Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Zwycięskiej drużynie życzymy awansu do etapu wojewódzkiego!