Młodzież zna swoje prawa w pracy

Już po raz piąty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięli udział w rywalizacji sprawdzającej ich wiedzę z zakresu prawa pracy. Najlepsi z najlepszych, zwycięzcy etapów regionalnych, spotkali się 18 kwietnia w Warszawie, by w finałowej rozgrywce konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” wyłonić zwycięzcę. Wśród trójki reprezentantów Wielkopolski znalazła się Wiktoria Kałużny - uczennica klasy II c naszego liceum, uczestnicząca w zajęciach edukacji prawniczej prowadzonych przez Karola Marszała. Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany w szkołach ponadgimnazjalnych uczestniczących w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Ma on na celu popularyzację kultury bezpiecznej pracy oraz wiedzy z zakresu prawa pracy, legalności zatrudnienia i bhp. W konkursie wzięło udział ponad 10 tysięcy uczniów. Po etapie szkolnym do rozgrywek regionalnych zakwalifikowało się po 2 uczniów z każdej szkoły. Po etapie regionalnym 48 najlepszych uczestników, po 3 z każdego województwa, zyskało prawo udziału w finale centralnym.