Młodzi mają głos-podsumowanie projektu dla klas trzecich

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 13 października, jednak część młodzieży ze szkół Powiatu Ostrowskiego już wzięła udział w prawyborach. Wszystko za sprawą projektu edukacyjnego „Młodzi mają głos” pod patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego. Projekt przebiegał w 3 etapach. Etap pierwszy obejmował wykłady pracowników naukowych UAM dla uczniów III i IV klas szkół ponadpodstawowych na temat postawy obywatelskiej w obliczu wyborów i przygotowanie uczniów do prawyborów. Etap 2 to prawybory przeprowadzone w czwartek 3 października we wszystkich dziesięciu szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski, w których głosowali uczniowie klas III i IV, którzy także zasiedli w 4 osobowych komisjach wyborczych. Nad prawidłowością przebiegu prawyborów czuwał zespół składający się ze studentów WNPiD UAM.

Ostatni etap to podsumowanie projektu z udziałem uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół oraz dziennikarzy, które obyło się 4 października 2019 r. Wykład okolicznościowy wygłosił dziekan Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Andrzej Stelmach. Prawybory dla pozostałych uczniów naszej szkoły odbędą się we wtorek 8 października w godz. 9.00 – 13.00. Zapraszamy do udziału!

Data dodania: 2019-10-06 21:46:03
Data edycji: 2019-10-06 21:53:54