Mistrzyni ortografii niemieckiej

Tegoroczny tytuł Mistrz ortografii niemieckiej wywalczyła Agata Stybaniewicz z klasy 3c z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego. Nauczycielem prowadzącym uczennicy jest mgr Anna Kaczmarek. W konkursowej rywalizacji, która odbyła się 2. października Agata Stybaniewicz pokonała 23 innych uczestników. Miejsce drugie zajęła Kinga Długa  kl. 3a (n-l mgr Anna Kaczmarek), miejsce trzecie Katarzyna Kosmala kl. g2a (n-l mgr Beata Karwacka).

Dużą wiedzą na temat niemieckiej ortografii wykazali się także: Marcjanna Łojek 1c (4. miejsce) oraz Dagmara Dajczer kl. g2a i Jarosław Skorwider kl.1c (ex aequo 5. miejsce). Konkurs koordynowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Była to już 10. edycja konkursu. W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 klas: 1c, 1d, 2a, p2b, g2a, 3a, 3c.Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele języka niemieckiego: mgr Anna Kaczmarek, mgr Beata Karwacka oraz mgr Bogusław Sokołowski. Celem konkursu jest propagowanie zasad ortografii niemieckiej, podniesienie umiejętności językowych oraz  rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim wśród uczniów.

Wielkie gratulacje dla Laureatek!

Data dodania: 2020-10-08 20:31:40
Data edycji: 2020-10-12 22:01:00