II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Maraton Pisania Listów 2017 za nami...

W ramach 6.edycji Maratonu Pisania Listów napisaliśmy 1002 listy w II LO. W akcję włączyło się wielu uczniów, w ten sposób pobiliśmy rekord z zeszłego roku 682 listów. Maraton Pisania Listów jest sposobem na świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i skuteczną akcją w obronie konkretnych osób i ich praw człowieka. Ludzie w całej Polsce dobrowolnie angażują się i piszą w obronie osób, których nigdy nie poznali, ale za pośrednictwem Amnesty International dowiedzieli się o ich trudnej sytuacji. Kolejny, 6. już raz w dniach 5 – 8 grudnia 2017r. włączyliśmy się w akcję pisania listów w obronie wybranych przez Amnesty 10 więźniów politycznych z różnych stron świata. Naśladują nas inni w Ostrowie, do grona piszących listy dołączyło w tym roku I LO.

Miejmy nadzieję, że listy napisane przez nas będą dużym wsparciem dla bohaterów Maratonu 2017.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję serdecznie dziękujemy!

Koordynatorem szkolnym była prof. Donata Konieczna, a koordynatorem młodzieżowym Wiktoria Kałużny z kl. 2 c.