Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Licealistki na Konferencji Młodych Naukowców

W X Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców udział wzięli: Klaudia Kurczaba i Magdalena Kulesza (uczennice naszej szkoły) oraz nasz absolwent, obecnie doktorant Krzysztof Kolenda.

Spotkanie odbyło się w dniach 12 - 15 listopada 2015r. na Uniwersytecie w Zielonej Górze (10th International Conference of Young Naturalists - "From Biotechnology to Environmental Protection" - The Interdisciplinary Meeting of Young Naturalists).

W konferencji wzięło udział ponad 120 studentów i doktorantów z Polski oraz Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Rumunii czy Armenii. Uczestnicy prezentowali wyniki swoich badań w formie plakatów lub referatów w 7 sesjach tematycznych: biotechnologii, biologii molekularnej, biologii człowieka, zoologii, botaniki, ekologii oraz ochrony środowiska.

W sesji ochrony środowiska nasz zespół wygłosił referat pt. “Littering as a lethal threat to small animals”, będący podsumowaniem projektu realizowanego w pierwszej połowie 2015 roku.

Miło nam poinformować, że zespół otrzymał 1 nagrodę za najlepszy referat w sesji ochrony środowiska. Tym samym, dziewczyny okazały się lepsze od o wiele starszych od siebie kolegów i koleżanek (w tej sesji byli sami doktoranci!). Warto też dodać, że ukazał się 2 zeszyt tegorocznego Przeglądu Przyrodniczego, w którym opublikowany został artykuł dotyczący powyższych badań, dostępny na stronie czasopisma (http://www.kp.org.pl/pp/index.php?go=stresci).

Data dodania: 2017-11-01 20:35:40
Data edycji: 2017-11-01 20:58:00
Ilość wyświetleń: 350

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook