Licealistki na Konferencji Młodych Naukowców

W X Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców udział wzięli: Klaudia Kurczaba i Magdalena Kulesza (uczennice naszej szkoły) oraz nasz absolwent, obecnie doktorant Krzysztof Kolenda.

Spotkanie odbyło się w dniach 12 - 15 listopada 2015r. na Uniwersytecie w Zielonej Górze (10th International Conference of Young Naturalists - "From Biotechnology to Environmental Protection" - The Interdisciplinary Meeting of Young Naturalists).

W konferencji wzięło udział ponad 120 studentów i doktorantów z Polski oraz Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Rumunii czy Armenii. Uczestnicy prezentowali wyniki swoich badań w formie plakatów lub referatów w 7 sesjach tematycznych: biotechnologii, biologii molekularnej, biologii człowieka, zoologii, botaniki, ekologii oraz ochrony środowiska.

W sesji ochrony środowiska nasz zespół wygłosił referat pt. “Littering as a lethal threat to small animals”, będący podsumowaniem projektu realizowanego w pierwszej połowie 2015 roku.

Miło nam poinformować, że zespół otrzymał 1 nagrodę za najlepszy referat w sesji ochrony środowiska. Tym samym, dziewczyny okazały się lepsze od o wiele starszych od siebie kolegów i koleżanek (w tej sesji byli sami doktoranci!). Warto też dodać, że ukazał się 2 zeszyt tegorocznego Przeglądu Przyrodniczego, w którym opublikowany został artykuł dotyczący powyższych badań, dostępny na stronie czasopisma (http://www.kp.org.pl/pp/index.php?go=stresci).