Licealiści Miastu - I Piknik z Reymontem

Święto Szkoły w roku szkolnym 2013/2014 przybrało nową formułę. W dniu 30 kwietnia 2014r., kilka dni po kolejnej rocznicy urodzin Władysława Reymonta, odbył się – I Piknik z Reymontem. Impreza miała charakter plenerowy i zorganizowana została na dziedzińcu szkoły. Jej przewodnim tematem byli “Chłopi”, za które Reymont otrzymał dokładnie 90 lat temu Literacką Nagrodę Nobla.

Członkowie Stowarzyszenia Reymontowskiego wraz z innymi nauczycielami naszej szkoły zaprosili do projektu młodzież II LO, przedszkolaki z pobliskiego Przedszkola nr 6, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim, a także Grupę Akrobatyczno - Baletową “Gwiazda” oraz zespoły ludowe “Gorzyczanie”, “Ołobok”, “Przygodzice” i “Swojacy”.

Na scenie oraz w specjalnie przygotowanych namiotach można było m.in. poznać bohaterów powieści Reymonta, spróbować „chłopskiego” jedzenia, zobaczyć pokaz mody ludowej oraz tradycyjne obrzędy i zwyczaje ludowe, posłuchać muzyki sprzed 100 lat, dowiedzieć się, jak obecnie wygląda gmina Lipce Reymontowskie, a nawet podziwiać żywe obrazy wsi w malarstwie.

Projekt zrealizowany został przez II LO oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta dzięki dofinansowaniu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.