Konkurs Lesen gehen

Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Czaplicka kl. p2b, Katarzyna Czarnota kl. p2b, Kinga Długa kl. 3a oraz Agata Stybaniewicz kl. 3c godnie reprezentowały nas w dniu 27 listopada  na konkursie poetyckim podczas VI edycji Konkursu Pięknego Czytania Poezji Niemieckiej  Lesen gehen. W etapie wojewódzkim wzięło udział 38 miłośników poezji.  Reprezentantki naszej szkoły zaprezentowały wiersze m.in.: Roberta Gernhardta, Theodora Storma, Ilmy Rakusy oraz Josepha von  Eichendorffa. Konkurs  z powodu pandemii koronowirusa miał formułę online. Uczennice do konkursu przygotowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Organizatorami konkursu byli: Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, Biblioteka Filologiczna NOVUM Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Goethe Institut. Uczestniczkom konkursu składamy serdeczne podziękowania za pełne emocji i zaangażowania prezentacje wierszy. Życzymy sukcesów na kolejnym konkursie Lesen gehen.

Data dodania: 2020-12-02 09:36:16
Data edycji: 2020-12-02 09:38:24