Koło strzeleckie

Szkolne Koło Strzeleckie LOK przy II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.

Cele działalności koła:

• Upowszechnianie znajomości broni strzeleckiej.
  • Kształtowanie cech charakteru i postawy ucznia ściśle związanych z dyscypliną sportową.
  • Kształtowanie zasad sportowej rywalizacji podczas treningów i zawodów.
  • Udział w lokalnym życiu sportowym oraz działaniach popularyzujących strzelectwo.
  • Stałe podnoszenie poziomu szkolenia strzeleckiego członków szkolnego koła.
  • Kreowanie cech charakteru przeciwdziałających patologii (wytrwałość, cierpliwość, współzawodnictwo sportowe, odpowiedzialność, zdyscyplinowanie, opanowanie, samokontrola i rozwaga).
  • Pogłębianie zainteresowań strzelectwem sportowym uczniów w ramach spędzania wolnego czasu.

Zajęcia prowadzone są we wtorki w godz. 15:15 – 16:45 oraz piątki 15:15- 16:45 prowadzący strzelanie/ opiekun koła: Paweł Foedke ( nr uprawnienia: 662/BZGLOK/2013 )