Klub Europejski

Klub rozpoczął działalność od 1 grudnia 1999r., początkowo pod nazwą „The Eye”jako autonomiczna sekcja Stowarzyszenia Oświatowo – Kulturalnego „Klub Nauczyciela” z inicjatywy mgr Jerzego Wójcickiego, a od roku szkolnego 2002/2003 jako szkolny klub europejski pod nazwą „Euro – Reymont”. Od 1 września 2000r. z inicjatywy młodzieży funkcję opiekuna klubu objęła mgr Donata Konieczna.

Członkowie i sympatycy klubu przygotowywali projekty edukacyjne dla uczniów naszej szkoły oraz środowiska lokalnego, brali udział w olimpiadach i konkursach o tematyce europejskiej, reprezentowali II LO na konferencjach organizowanych przez różne instytucje i organizacje pozarządowe, współorganizowali wieczór autorski specjalnego wydania dodatku europejskiego gazety szkolnej „Re(y)moncik”.

Obecnie realizowane są cyklicznie prawybory, dni europejskie oraz Maraton Pisania Listów.

Prawybory w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie

• Szkolne prawybory do Parlamentu Europejskiego
  • Szkolne prawybory do Parlamentu RP
  • Szkolne prawybory Prezydenta RP
  • Debata poselska w II LO - 2011
  • Szkolne prareferendum unijne - 3 czerwca 2003r.

Dni Europejskie

• Dzień Duński - 2016, Dzień Chorwacki - 2014, Dzień Czeski - 2013, Dzień Grecki - 2012, Dzień Krajów Bałtyckich - 2011, Dzień Portugalski - 2010, Dzień Austriacki - 2009, Dzień Węgierski 2008, Dzień Włoski - 2007, Dzień krajów Beneluxu - 2006, Dzień Niemiecki - 2005, Dzień  w PRL - 2004, Dzień Francuski - 2003, Dzień Irlandzki - 2002.

Maraton Pisania Listów we współpracy z Amnesty International w Warszawie

• od 2012 roku w obronie więźniów politycznych napisaliśmy łącznie 1545 listów (dotąd 5 edycji w II LO)

Civis Europus

• Civis Europus – europejski dodatek gazety szkolnej „Re(y)moncik” – wieczory autorskie (stała współpraca mgr Donaty Koniecznej z mgr Jerzym Wójcickim) w latach 2002 - 2010.