II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Kartka świąteczna

Od kilku lat organizujemy w naszej szkole konkurs na kartkę świąteczną. Ideą konkursu jest zachęcenie uczniów do kreatywności oraz wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych do rodziny, przyjaciół i znajomych. Tegoroczna 5. edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego Kartka na Boże Narodzenie za nami. Wyróżniono 4 prace. Miejsce 1. jury przyznało Karolinie Adamskiej kl. 1b, drugie miejsce zajął Marcin Olszanowski z kl.1b, miejsce trzecie przypadło Kindze Smoleń z kl. 2c. Wyróżnienie otrzymała: Ola Kowalkowska z kl. 1b. Najpiękniejsze kartki świąteczne zostały wybrane przez uczniowską komisję konkursową w składzie: Dominika Płóciennik kl. 3a, Denis Górnas kl. 3a oraz Mariusz Paprocki kl. 3a. Do konkursu napłynęły prace z klas: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b , 2c. Pomysłodawczynią konkursu jest mgr Anna Kaczmarek- nauczycielka języka niemieckiego. Kartki konkursowe wykonane były ręcznie, dowolnymi technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie). Wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wyróżnień odbyło się 20 grudnia.