Kartka na Walentynki

Już 5. edycja szkolnego konkursu języka niemieckiego Kartka na Walentynki za nami. Tegoroczną zwyciężczynią została Oliwia Gąsiorek z kl. 2a, miejsce 2. Karolina Adamska kl. 1b, miejsce 3. Martyna Salamon kl. 1b. Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Trzcielińska, Natalia Patryjas. Pomysłodawczynią konkursu jest mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Jury konkursowe tworzyli uczniowie kl. 2b o profilu językowym: Marcin Bzik, Zuzanna Cichoradzka, Roksana Wilak. Konkurs połączony był z ciekawymi inicjatywami na lekcjach : czytanie wierszy o miłości i przyjaźni, wprowadzanie przysłów i zwrotów idiomatycznych, pisanie krótkich wierszy. Największą popularnością cieszyła się jednak poczta walentynkowa, która organizowana była na lekcjach grupowych. Ideą całego przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do okazywania sobie wzajemnie sympatii, zachęcenie do pisania tradycyjnych kartek okolicznościowych oraz rozwijania umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Podobny projekt pomysłodawczyni konkursu realizuje z młodzieżą w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Liebe Grüße zum Valentinstag! Pozdrawiamy walentynkowo!