Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Karkonosze i Szwajcaria Saksońska

Karkonosze i Szwajcaria Saksońska

Klasa IIa i IIb  w dniach 21-23.05.2018 przebywała na szkolnej wycieczce. Program wyjazdu obejmował atrakcje przyrodnicze i antropogeniczne.

   W pierwszym dniu nowo oddanym czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym wjechaliśmy na Kopę. Podejście na Śnieżkę było trudne, ale wszyscy zdobyliśmy szczyt z „latającymi talerzami”. Malowniczo położone schronisko Samotnia nad Małym Stawem z pewnością urzeka wszystkich turystów.

    W drugim dniu zwiedzaliśmy Drezno, na co złożył się spacer po Starym Mieście, podczas którego podziwialiśmy  Frauenkirche, katedrę Dworską, Orszak Książęcy, dziedziniec Zwingeru czy tarasy nad Łabą. Szczególnie podobały się wszystkim zbiory w Galerii Malarstwa Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany i Salon Matematyczno - Fizyczny. W drodze powrotnej z Drezna byliśmy w Bastei - największej atrakcji turystycznej PN Saskiej Szwajcarii.

    W trzecim dniu zwiedziliśmy czynną Hutę Szkła Julia w Szklarskiej Porębie, Zamek Czocha w Suchej - gdzie kręcono m.in. filmy - Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Wiedźmin, Tajemnica twierdzy szyfrów. Końcowym etapem wyjazdu był Wodospad Kamieńczyk.

Organizatorem wyjazdu była pani  Danuta Nowak, a opiekunami: pani Krystyna Woronin i pan Krzysztof Florek.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wyjazdu.

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook