II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Jubileusz gazetki

Dnia 18 listopada br. w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie odbyły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia szkolnej gazety „Bez cenzury”. Gazeta ta ukazuje się nieprzerwanie od roku 1997, a opiekunami redakcji są Marzenna Podskarbi i Jarosław Biernaczyk. Świętująca jubileusz gazeta jest nie tylko popularna wśród uczniów, ale także osiąga sukcesy w konkursach prasy szkolnej. W zorganizowanej w auli II LO uroczystości wzięli udział znamienici goście. Byli pośród nich: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Senator RP Łukasz Mikołajczyk, Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, dyrektor II LO Aleksander Ziobro oraz były dyrektor szkoły w latach: 1992-1999 Andrzej Kornaszewski, a także nauczyciele II LO. Aulę szkolną zapełnili jednak przed wszystkim redaktorzy oraz dziennikarze gazety „Bez cenzury” z całego jej 20-letniego okresu ukazywania się, na czele z pomysłodawcą i pierwszym redaktorem Łukaszem Studniewskim. Uroczystość w II LO uświetnili występami artystycznymi obecni uczniowie „Reymonta” wraz z prowadzącymi: Joanną Wolińską i Janem Sobierajem, natomiast ich poprzednicy, którzy zawitali ponownie w mury II LO podzielili się swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat historii „Bez cenzury”. Podczas uroczystości promowano także dwa numery specjalne „Bez cenzury”. Pierwszy zawiera najciekawsze artykuły z 20-lecia istnienia gazety. Drugi natomiast, o charakterze wspomnieniowym, przygotowały dawne redaktorki: Aleksandra Klimek, Karolina Łobczowska (z d. Cieluch), Agnieszka Kałmucka-Wojtecka i Joanna Jędrzejak.