Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

IV Piknik z Reymontem – Chłopi

IV Piknik z Reymontem – Chłopi

IV Piknik z Reymontem miał miejsce w dniu 23 maja 2017r. Impreza, którą uczczono Patrona Szkoły, została zrealizowana przez II LO oraz Stowarzyszenie Reymontowskie dzięki dofinansowaniu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Przewodnim tematem IV Pikniku byli „Chłopi”, za których napisanie Władysław Reymont otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.

W auli szkoły można było m.in. poznać bohaterów powieści Reymonta, których odegrali w kilku scenkach teatralnych uczniowie z nauczycielami, zobaczyć wystawę elementów kultury ludowej, sprzętów i narzędzi używanych w gospodarce, zapoznać się z obrzędami dożynkowymi zaprezentowanymi przez przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 6.

Na korytarzach zaproszeni goście, młodzież gimnazjalna i społeczność reymontowska mogli podziwiać obrazy wsi polskiej autorstwa Ady Oleksy z klasy 1 b oraz zdjęcia pejzaży wiejskich przygotowanych przez grupę humanistyczną z klasy 1 c.

Na koniec części oficjalnej Zespół Śpiewu i Tańca „Przygodzice”, w którym występują również uczniowie II LO, zaprezentował taniec ludowy. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w biesiadzie wiejskiej, by poznać smaki tradycyjnej kuchni wielkopolskiej.

Data dodania: 2017-11-01 18:06:25
Data edycji: 2018-03-27 22:06:22
Ilość wyświetleń: 381

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook