Inicjatywy proobywatelskie i proeuropejskie

Bierzemy udział w wielu inicjatywach i przedsięwzięciach proobywatelskich i proeuropejskich. Oto niektóre z nich:

• "Zwolnieni z Teorii" to olimpiada. Finalistą olimpiady zostaje każdy, kto rozpocznie projekt, przejdzie na etap realizacji, a następnie zrealizuje projekt w podanym terminie. Każdy projekt, który uzyska 4500 pkt i przygotuje 3-minutowe wideo, uzyskuje nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Punkty zdobywa się m.in. za: liczbę beneficjentów, liczbę partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach projektu.
  • Młodzież klas pierwszych w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie przygotowuje corocznie wiele ciekawych projektów. Oto kilka z projektów: Zwierzęce SOS, Czytamy dzieciom, Wolontariat w szpitalu, Zostań moim przyjacielem, Zabierz mnie na spacer, Podaruj uśmiech, Na pomoc schronisku.
  • Spotkania z Prawnikami w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, wyjścia na rozprawy sądowe - zajęcia z edukacji prawniczej
  • Prawybory w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie:
  • Szkolne prawybory do Parlamentu Europejskiego
  • Szkolne prawybory do Parlamentu RP
  • Szkolne prawybory Prezydenta RP
  • Debaty poselskie w II LO
  •  Dni Europejskie:
  • Dzień Duński - 2016, Dzień Chorwacki - 2014, Dzień Czeski - 2013, Dzień Grecki - 2012, Dzień Krajów Bałtyckich - 2011, Dzień Portugalski - 2010, Dzień Austriacki - 2009, Dzień Węgierski 2008, Dzień Włoski - 2007, Dzień krajów Beneluxu - 2006, Dzień Niemiecki - 2005, Dzień  w PRL - 2004, Dzień Francuski - 2003, Dzień Irlandzki - 2002.
  • Maraton Pisania Listów we współpracy z Amnesty International w Warszawie:
  • od 2012 roku w obronie więźniów politycznych napisaliśmy łącznie 4518 listów (dotąd 8 edycji w II LO).
Data dodania: 2017-09-29 12:12:13
Data edycji: 2020-03-03 12:09:09