III Festiwal Smaku - kuchnie świata w 2 LO

Z okazji I Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski przygotował III Festiwal Smaku - Kuchnie świata. Każda klasa zaprezentowała kuchnię wylosowanego wcześniej kraju. Wśród państw znalazły się m.in. Meksyk, Chiny, Francja, Indie, Grecja, Włochy, USA. Godzinę przed rozpoczęciem festiwalu przedstawiciele klas przygotowywali w auli swoje stoiska, zawieszali flagi państw, wykładali charakterystyczne dla kraju potrawy. O godzinie 12.00 imprezę otworzył dyrektor szkoły Aleksander Ziobro. Prowadzący Julia Latajka i Marcin Bzik przedstawili jury, mające ocenić klasy pod względem wystroju stoiska, ilości i jakości potraw oraz prezentacji przez uczniów stroju kojarzącego się z danym krajem. Jury stanowili nauczyciele nie mający wychowawstwa klas: Aleksander Ziobro jako przewodniczący, Iwona Dembczyńska, Krystyna Woronin oraz Janusz Szustkiewicz. Następnie poszczególne klasy przy salwach śmiechu i oklaskach prezentowały stroje. Na wybiegu można było zobaczyć między innymi: Greczynki, parę sportowców ze szkoły amerykańskiej, Hinduski w tańcu brzucha, Meksykanina, kucharza z pizzą wraz z modną Włoszką, czy szefów chińskiej mafii. Jury oceniało prezentację stroju w skali od 0 do 5. W czasie gdy uczestnicy festiwalu degustowali przygotowane potrawy, jury oceniało poszczególne stoiska. Następnie przewodniczący jury przedstawił zwycięską klasę, którą została klasa 3 a. W ten sposób klasa ta wygrała godzinne wyjście na kręgle. III Festiwal Smaku – Kuchnie świata okazał się wspaniałym pomysłem na I Dzień Wiosny w II LO. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie przepysznych potraw, pięknie je wyeksponowali na swoich stoiskach oraz bawili się w murach naszej auli SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!! Gratulujemy wszystkim klasom, bo wszyscy byli zwycięzcami I Dnia Wiosny!!!