II LO na Cyprze

"Wolontariat i aktywne obywatelstwo - od jednostki do organizacji" to tytuł projektu realizowanego przez naszą szkołę w ramach programu ERASMUS+. W niedzielę 19 stycznia w Limassol na Cyprze rozpoczęło się pierwsze spotkanie młodzieży, w którym biorą udział przedstawiciele 6 krajów - Bułgarii, Cypru, Łotwy, Polski, Rumunii i Włoch.
Działania projektowe skierowane są m.in. na zachęcenie młodzieży do działań wolontariackich i aktywności obywatelskiej. Dlatego też pierwsze dni pobytu na Cyprze poświęcone były na poznanie działań miejscowego samorządu uczniowskiego, rady rodziców, władz lokalnych oraz kilku organizacji pozarządowych. Młodzież wzięła też udział w sadzeniu drzew w ramach działań stowarzyszenia "300 000 drzew w Limassol".

Data dodania: 2020-01-22 21:21:14
Data edycji: 2020-01-22 21:28:24