II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

II edycja Reymontowskiej Akademii Umysłu

27 marca 2018r. gościliśmy w II LO gimnazjalistów z Powiatu Ostrowskiego, którzy wzięli udział w kilku konkursach w ramach Reymontowskiej Akademii Umysłu. Uczniowie po napisaniu prac mogli uczestniczyli w warsztatach chemicznych lub w prelekcji na temat języka polskiego. Dla nauczycieli wydawnictwa WSiP i Macmillan przygotowały szkolenia. Następnie w auli dyrektor szkoły Aleksander Ziobro wraz z przedstawicielami władz oświatowych Starostwa Powiatowego i Ostrowa Wielkopolskiego oraz nauczycielami wręczali nagrody zwycięzcom w poszczególnych konkursach, m.in. w Konkursie Zjednoczone Siły Natury 3. miejsce zajął Marcin Lisik SP nr 14 z Ostrowa Wlkp., 2. miejsce Anna Suchecka SP nr 2 z Ostrowa Wlkp., a zwycięzcą został Stanisław Jaskólski SP w Nowych Skalmierzycach. W Konkursie Historycznym „100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i udział ostrowian w czynie niepodległościowym” zwycięzcą została Patrycja Tomaszewska, 2. miejsce zajął Jakub Nowacki, a 3. miejsce Karolina Sumisławska - wszyscy z Ostrowa Wlkp.Oprócz tego odbyły sie V Konkurs Literacki oraz Vademecum Języków Angielskiego, Niemieckiego i Francuskiego.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom Reymontowskiej Akademii Umysłu gratulujemy!!