Halloween w II LO

Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows' E’en, czyli wcześniejszym „All Hallows' Eve” – wigilia Wszystkich Świętych.

Popularny zwyczaj w krajach anglosaskich dotarł do Polski w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty.

Samorząd Uczniowski zaproponował udział w zorganizowaniu Halloween w naszej szkole. Duża grupa uczniów wzięła w nim udział prezentując ciekawe stroje.

I miejsce za najciekawszą charakteryzację zdobyła uczennica - Milena Bąkowska (1a), a I miejsce za najliczniej przebraną klasę (92 %) - klasa 1 a.

Piękne stylizacje przedstawili również Michelle Pilarska (1a) i Aleksandra Serafin (1a)  oraz Mateusz Bruchwalski (1b).

Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy zwycięzcom.