Goście z Frankfurt Oder ( Niemcy)

W naszym liceum powiało wielkim światem! Mury naszej szkoły odwiedzili wykładowcy z Europäische Universität Viadrina z Frankfurt Oder ( Niemcy ) pani mgr Ewa Szkarłat, LL.M oraz pan Dr. iur. Bartosz Jagura, LL.M. Zainteresowane osoby miały okazję porozmawiać z gośćmi na temat studiowania na wydziale prawa polsko- niemieckiego EUV, zasad rekrutacji oraz kompetencji językowych. Goście przeprowadzili także krótkie warsztaty, na których omawiano różne przypadki prawnicze. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili po względem merytorycznym oraz posługując się językiem niemieckim. Kilkoro uczniów ma zamiar wziąć udział w Infotag na Europäische Universität Viadrina, który odbędzie się 26 października b.r. Spotkanie koordynowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego.