II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Finał Wojewódzki Konkursu Krasomówczego

21.10.2017 w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Konkursu Krasomówczego. Konkurs krasomówczy przyczynia się do krzewienia kultury języka oraz rozbudzania zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia. Celem konkursu jest promocja różnych regionów Polski, poznanie ich historii, zabytków, sylwetek ciekawych ludzi bliskich sercu uczestnika oraz Polaków zasłużonych dla kraju i regionu. Uczniowie prezentują dwa wcześniej przygotowane tematy -pierwszy 10 minutowy, drugi 15 minutowy i trzeci 3 minutowy wylosowany temat bez wcześniejszego przygotowania. Aleksandra Bachorska z klasy Ic zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i będzie uczestniczyć w Finale Ogólnopolskim Konkursu Krasomówczego na zamku w Golubiu Dobrzyniu w dniach 17-19 listopada 2017. Od siedmiu lat uczniowie naszej szkoły klasyfikują się do finałów ogólnopolskich konkursów. Uczniów przygotowuje pani profesor Danuta Nowak.