II FESTIWAL SMAKU w II LO

Z okazji I Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski przygotował II Festiwal Smaku - Kuchnie świata. Każda klasa wylosowała wcześniej kraj, którego kuchnię miała zaprezentować w dniu 21 marca 2017r. Wśród państw znalazły się m.in. Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, Turcja. Godzinę przed rozpoczęciem festiwalu przedstawiciele klas przygotowywali w auli swoje stoiska, zawieszali flagi państw, wykładali charakterystyczne dla kraju potrawy. O godzinie 10.00 imprezę otworzył dyrektor szkoły Karol Marszał.

Prowadzący Janek Sobieraj przedstawił jury, mające ocenić klasy pod względem wystroju stoiska, ilości i jakości potraw oraz prezentacji przez parę uczniów stroju kojarzącego się z danym krajem. Jury stanowili nauczyciele nie mający wychowawstwa klas: Karol Marszał jako przewodniczący, Bożena Bugaj, Krystyna Woronin oraz Janusz Płóciennik.

Następnie poszczególne klasy przy salwach śmiechu i oklaskach prezentowały stroje. Na wybiegu można było zobaczyć między innymi: Bawarczyka i Bawarkę z Niemiec, parę tańczącą walca wiedeńskiego z Austrii, Rumcajsa i Haneczkę z Czech. Jury oceniało prezentację stroju w skali od 1 do 6. W czasie gdy uczestnicy festiwalu degustowali przygotowane potrawy, jury oceniało poszczególne stoiska. Następnie przewodniczący jury przedstawił zwycięskie klasy. III miejsce zajęły klasa 1 c - Austria i 2 a –Włochy, II miejsce klasa 3 e – Czechy oraz 3 d - Ukraina, zwycięzcą została klasa 1 b – Francja. Na koniec zaprezentowała się sekcja taneczna SU, której występ wywołał ogromny aplauz. II Festiwal Smaku – Kuchnie świata okazał się dobrym pomysłem na I Dzień Wiosny w II LO. Wszystkim gratulujemy!!!