Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Krajów Bałtyckich

W kwietniu 2011 r. zaproszono wszystkich do programu "Dzień dobry II LO" pokazując kraje bałtyckie w konwencji popularnego programu „Dzień Dobry TVN”.

Dwoje dziennikarzy w rozmowach ze słynnymi podróżniczkami, ludźmi nauki czy kultury zapoznali zgromadzonych gości z różnymi dziedzinami życia Litwinów, Łotyszów i Estończyków. Urocza pogodynka zaprezentowała aktualną pogodę dla tych krajów. W ramach przeglądu prasy omówiono legendy i symbole Wilna, Rygi i Kłajpedy. Można było się dowiedzieć między innymi, skąd wziął się dom kotów czy rzeźba 4 zwierząt w Rydze oraz jaka jest symbolika Anioła na cmentarzu wileńskim na Rossie.

Za pomocą Skype (szwedzko-estońskiego komunikatora) połączono się ze zwycięzcą plebiscytu na najpopularniejszego sportowca w krajach bałtyckich, kulturystą Robertem Burneiką. Młodzież odtworzyła również nagranie wideo z przeprowadzonej na ulicach Ostrowa sondy. Kiedy zaprezentowano taniec ludowy grupy Latvija, goście „Civis Europus” mogli poczuć się jak na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym „Baltica” w Rydze. A na koniec wszyscy mieli okazję poznać specjały kuchni litewskiej: kindziuk – bardzo pieprzną suchą kiełbasę czy cepeliny, ulubione przysmaki rybne Łotyszy oraz estoński sernik z kminkiem i solą. W programie królował łotewski zespół Prata Vetra, znany też jako Brainstorm, który zyskał międzynarodową sławę.

Dzień krajów bałtyckich przygotowano pod kierunkiem Donaty Koniecznej, konsultantki  klubu. 

Data dodania: 2017-10-01 21:47:40
Data edycji: 2017-11-02 22:07:34
Ilość wyświetleń: 415

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook