Dzień Kandydata

W dniu 26 października 2018r. wybrani uczniowie z klas 2a, 3a oraz 3b wzięli udział w Dniu Kandydata organizowanym po raz pierwszy przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie to odbyło się w Instytucie Chemii przy ul. Umultowskiej w Poznaniu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą uniwersytetu, porozmawiania ze studentami, doradcami zawodowymi oraz wzięli udział w zajęciach z różnych dziedzin np. z zakresu chemii czy językoznawstwa. Młodzież ostrowskiego Reymonta była bardzo zadowolona z możliwości poznania życia uniwersyteckiego z bliska oraz była pod wrażeniem warunków stworzonych studentom w poszczególnych instytutach. Z pewnością wielu z naszych uczniów wybierze ofertę Uniwersytetu Adama Mickiewicza i za niespełna rok odwiedzi UAM już w innej roli- studenta. Koordynatorkami wydarzenia były Kamila Bodył oraz Katarzyna Kornaszewska-Kłakulak.