II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Dzień Języków Obcych

W czwartkowe przedpołudnie 14 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Była to już 10 edycja Dnia Języków Obcych. Ta piękna tradycja zapoczątkowana została w 2008r. Podczas gali poszczególne sekcje językowe zabrały licznie zgromadzoną w auli publiczność w przedświąteczną podróż po Europie. Studio telewizji „Reymont” zagościło w 4 stolicach europejskich: w Berlinie, Londynie, Paryżu i Moskwie. Mottem przewodnim imprezy były: kuchnia, telefonowanie i prognoza pogody. Galę uświetniły swoim śpiewem „szkole słowiki”: Agnieszka Matjasik, Nikola Słowińska, Olga Pawlicka oraz Dominika Płóciennik, które wykonały brawurowo „Panie Janie” w 5 językach. Dziewczynom akompaniował maestro Jakub Biegański. Całą imprezę koordynowały panie Anna Kaczmarek oraz Sylwia Michalak. Młodzież do występów przygotowali opiekunowie poszczególnych sekcji językowych: j. angielski ( K. Bodył, K. Kornaszewska- Kłakulak, K. Woronin), j. francuski (P. Urban- Rubas), j. niemiecki (A. Kaczmarek), j. rosyjski (S. Michalak). Kolejna podróż językowa za rok!