Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Duński

W maju 2016r. na scenie "Na poddaszu" poznaliśmy królewską Danię.

Zaproszono młodzież i nauczycieli do Danii, oferującej wspaniałe pałace królewskie w Kopenhadze, Egeskov, Kolding czy „hamletowskim” Kronborgu. Młodsi z pewnością mogliby czas spędzić w parkach rozrywki w Legolland Billund czy Parku Safari, mogliby zawitać do Odense, miejsca urodzenia Hansa Christiana Andersena, by zobaczyć jego muzeum.

Ożywiliśmy Andersena wraz z postaciami z jego licznych bajek. O swój czas dopominał się na scenie Gandalf i Aragorn, którego grał Duńczyk Viggo Mortensen. Kto nie widział słynnej komedii „Gang Olsena wraca do gry” mógł zobaczyć jej fragmenty w wersji animowanej. Można było również powtarzać za Garfieldem słówka z języka duńskiego, co wzbudziło dużo śmiechu, gdyż język duński nie należy do najłatwiejszych. Uczestnicy zobaczyli również zwycięski występ braci Olsenów podczas 45. Festiwalu Eurowizji. Poznali najlepszego duńskiego kompozytora XX wieku, Carla Nielsena oraz Karen Blixen, autorkę książki „Pożegnanie z Afryką”. Wszystkim smakowały charakterystyczne dla kuchni duńskiej kanapki tzw. smørrebrød.

Zaangażowane przez mgr Donatę Konieczną, były klasy 1a, 1b, 1c i 2a. Scenografką i reżyserem była Joanna Wolińska z 1a,  całość prezentacji przygotował Kacper Kierzek z 1b.

Data dodania: 2017-10-01 21:43:48
Data edycji: 2017-11-02 23:53:38
Ilość wyświetleń: 576

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook