Drzwi otwarte za nami

Nasza szkoła otworzyła w piątek 2 i w sobotę 3 marca 2018 r. swoje podwoje dla zwiedzających. Odwiedziło nas prawie 400 osób. Naszą szkołę poznali gimnazjaliści z 42 szkół Powiatu Ostrowskiego oraz spoza powiatu. Szkoła przygotowała dla gości szereg atrakcji: warsztatów, pokazów, prezentacji, konkursów, wystaw oraz zajęcia sportowe.

Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach z mikroskopowania i przygotowania preparatów oraz przeszli kurs z ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. W pracowni chemicznej natomiast goście chętnie brali udział w praktycznych zajęciach w laboratorium chemicznym. Przewodnicy po szkole pokazali budynek szkolny ”od kuchni” i odpowiadali na różne pytania.

Gimnazjaliści reprezentowali gimnazja z następujących miejscowości: Ostrów Wlkp., Koryta, Raczyce, Grabów nad Prosną, Wielowieś, Dębnica, Janków Przygodzki, Sośnie, Ostrzeszów, Lewków, Lamki, Ociąż, Dobrzyca, Kowalew, Czarnylas Wróbliniec, Sobótka, Przygodzice, Krotoszyn, Koźmin, Borek Wielkopolski, Czajków, Ostrzeszów, Raszków, Nabyszyce, Wierzbno, Taczanów, Sulmierzyce, Gorzyce Wielkie, Odolanów, Sieroszewice, Granowiec, Wysocko Małe, Chynowa, Topola Osiedle, Rozdrażew, Skalmierzyce, Twardogóra.

Wszystkim dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w nasze mury!