Drugie miejsce zespołu II LO w finale powiatowego konkursu o Unii Europejskiej

Starostwo Powiatowe przygotowało w kwietniu br. projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych "Unia Europejska - czas młodych". Pan Paweł Rajski Starosta Ostrowski  uczcił w ten sposób 15 - rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ramach projektu odbyły się wykłady i konkurs o tematyce unijnej.

W finale powiatowego konkursu "Unia Europejska - czas młodych", który miał miejsce w auli I LO, uczestniczyły trójki najlepszych uczniów z każdej szkoły (w sumie udział wzięło 9 szkół). Młodzież zespołowo odpowiadała na pytania z tematyki unijnej, a następnie przedstawiała przygotowane wcześniej prezentacje na temat wpływu Unii Europejskiej na ich pokolenie. Zwycięzcą powiatowego konkursu została drużyna z I LO, drugie miejsce zajął zespół z II LO, w składzie Sandra Chmielina, Kinga Długa i Milena Bąkowska (klasa 1 a). Trzecie miejsce uzyskał zespół z Zespół Szkół Ekonomicznych. Nagrody zwcięzcom wręczył pan Rafał Luciński, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego. Drużynę II LO przygotowała mgr Donata Konieczna.

Gratulujemy naszej ekipie !!!

Data dodania: 2019-04-28 17:59:56
Data edycji: 2019-04-28 18:28:18