Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Debata w Reymoncie

Debata w Reymoncie

W piątek 22 września odbyła się w auli naszej szkoły międzynarodowa debata panelowa pt.” Polacy i Niemcy w Ostrowie i regionie ostrowskim – zbliżenia i konflikty”. 

 

Stronę niemiecką reprezentowali: Dora-Maria Bröker z Köln (wnuczka pastora Friedrich Rutza z Ostrowa i Odolanowa), Angelika Standow z Görlitz (wnuczka pastora Bruno Fischera z Raszkowa), Ingo Becker z Hamburga (adwokat, zaprzyjaźniony z Ostrowem).

 

Stronę polską reprezentowali: prof. dr hab. Roman Dziergwa (germanista z UAM), dr Karol Górski (germanista z UAM), dr Józef Pietrzak (historyk-regionalista I LO w Ostrowie), Jan Prokop (nauczyciel j.polskiego-regionalista - II LO) i Jarosław Biernaczyk (nauczyciel historii - regionalista - II LO).

 

Debacie przysłuchiwali się uczniowie II LO oraz zaproszeni uczniowie z I LO.  Przybyłych gości powitał oraz przypomniał o tradycji tego typu debat w II LO dyrektor szkoły Aleksander Ziobro. Debatę moderował natomiast jej pomysłodawca i organizator Jarosław Biernaczyk.

 

Debata zorganizowana w auli II LO była dla przysłuchujących się jej uczniów dobrą okazją do zapoznania się z różnorodnymi spojrzeniami na wspólną historię relacji polsko-niemieckich na terenie Ostrowa oraz regionu Południowej Wielkopolski.

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook