Absolwentka Reymonta uhonorowana Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina

Miło nam poinformować, że absolwentka naszej szkoły z roku 1953, pani Aleksandra Petrusewicz, została uhonorowana Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się na IV zwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecin 26 lutego 2019 roku.

Kapituła Medalu przyznała go trzem osobom. Laureatką została między innymi pani Aleksandra Petrusewicz- pisarka, poetka, pedagog dziecięcy. Dziękując za to zaszczytne wyróżnienie zacytowała fragment swojego wiersza "Chcę w twych ramionach spokojnie zasnąć, więc przytul mnie, spójrz: to ja! Przytul mnie miasto“. Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina jest wyrazem wyróżnienia i uznania Rady Miasta. Nadawany jest przez Radę za wybitne zasługi dla rozwoju miasta. Decyzję o nadaniu Medalu w imieniu Rady podejmuje Kapituła Medalu, którą stanowi aktualne Prezydium Rady Miasta Szczecina. Z Panią Aleksandrą spotkamy się w murach „Reymonta” po raz trzeci 4 czerwca br. Tym, którzy nie wiedzą przypominamy, że poetka Aleksandra Petrusewicz spotykała się już z uczniami naszej szkoły w czerwcu i październiku 2016 r. z inicjatywy biblioteki szkolnej.

Data dodania: 2019-04-03 21:46:52
Data edycji: 2019-04-03 21:52:43